kawiarenka

Obraz olejny – doskonały pomysł na prezent

Sentyment ma spore znaczenie w życiu większości z nas. Lubimy zanurzać się we wspomnieniach i przywoływać miłe sercu obrazy. Często powtarzamy sobie, że przecież kiedyś żyło się lepiej, a wszystko było prostsze. Oczywiście nie zawsze jest to ocena sprawiedliwa – mamy w końcu tendencję do koloryzowania przeżytych już chwil i do nadawania im szczególnego znaczenia. Na tego typu skłonnościach w dużej mierze bazuje także sztuka – dzieła, w tym obrazy, powinny skłaniać nas do refleksji, przywoływać wspomnienia, fundować nam sentymentalną podróż do lepszego świata. Właśnie dlatego doskonałym oraz niezwykle osobistym prezentem jest ufundowanie komuś bliskiemu obrazu olejnego. To skłaniający do przemyśleń podarunek, który świadczy o prawdziwym przywiązaniu do obdarowywanej osoby.

Prezent na ślub, rocznicę czy urodziny?

Obraz, niezależnie od okazji, świetnie sprawdzi się w roli prezentu. Dzieło można bowiem dopasować stylistycznie do kontekstu sytuacji. Utrzymane w ciepłej palecie barw, napawające optymizmem obrazy doskonale nadadzą się jako prezent ofiarowany młodej parze lub rodzicom z okazji ślubu. Inaczej ma się sprawa z imprezami urodzinowymi – w tym przypadku mamy większe pole do manewru. Możemy pozwolić sobie na dopasowanie podarunku do gustu obdarowywanej osoby. W takiej sytuacji ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór dzieła abstrakcyjnego lub semi-abstrakcyjnego. Utrzymane w tych nowoczesnych stylach obrazy doskonale prezentują się w niemal każdym wnętrzu. Tego typu dzieła doskonale przełamują zwłaszcza minimalistyczne wnętrza.


obraz na ścianie
 

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru obrazu na prezent? Dzieła sztuki to podarunki odpowiednie przede wszystkim dla głęboko sentymentalnych oraz wrażliwych na piękno osób. Oczywiście każdy z nas lubi od czasu do czasu udać się w podróż przez bezdroża wspomnień, jednak nie wszyscy docenią wagę tego typu prezentu – niektórzy zwyczajnie preferują bardziej praktyczne podarunki. Obraz warto sprezentować tym bliskim, z którymi łączy nas szczególna więź – za jego pomocą możemy przekazać swoje uczucia. Wreszcie, dzieła sztuki nadadzą się także dla wszystkich tych, którzy zwyczajnie doceniają artystyczny kunszt. W końcu kilka obrazów potrafi nadać każdemu pomieszczeniu nowego, wyjątkowego charakteru.

Obraz to doskonały, niecodzienny prezent, który z pewnością doceni każda wrażliwa osoba – nie trzeba być znawcą sztuki, by móc dostrzec kryjące się w nim piękno. Tego typu podarunki robią wrażenie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że większość z nas stawia raczej na bezpieczne, mało fantazyjne i sprawdzone prezenty. Obraz to podarek unikatowy pod każdym względem!